kancelaria adwokacka Warszawa-Ursynów

<span>Adwokaci</span>

adwokat Jan Jakub Jańczak

Adwokat Jan Jakub Jańczak

Adwokat Jańczak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także Studia Prawa Angielskiego i Prawa Europejskiego współorganizowane przez University of Cambridge oraz Uniwersytet Warszawski.

Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując od 2004 roku z Kancelarią adwokacką Jan S. Jańczak, a w latach 2008-2015 z Kancelarią Prawną Corpus Iuris Rotko i Wspólnicy Sp. k. W 2012 roku ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Od 2013 roku wykonuje zawód adwokata.

Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Uczestniczy w działalności Sekcji Prawa Nieruchomości oraz Sekcji Prawa i Postępowania Cywilnego powołanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.

Specjalizuje się w prawie cywilnym (w tym spadkowym i rodzinnym) ze szczególnym uwzględnieniem sporów sądowych, a także w prawie gospodarczym. Swoją praktyką obejmuje w szczególności prawo nieruchomości, mieszkaniowe i spółdzielcze, sprawy dotyczące nieruchomości warszawskich i reprywatyzacji. Publikuje artykuły i komentarze na tematy prawnicze w różnych gazetach i periodykach.