kancelaria adwokacka Warszawa-Ursynów

Regulamin komentowania treści bloga

1. Autor bloga zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, bez podania przyczyny oraz prawo do usuwania i edycji komentarzy. Komentarze mogą być poddane moderacji i zostać opublikowane dopiero po upływie czasu, najczęściej kilku lub kilkunastu dni.

2. W szczególności nie będą publikowane komentarze, które:
a) zawierają wulgaryzmy,
b) obrażają autora bloga, komentujących, grupy społeczne, wyznaniowe lub inne osoby,
c) nie mają związku z komentowanym wpisem,
d) ingerują w życie prywatne jakichkolwiek osób,
e) zawierają przekazy reklamowe,
f) zawierają jakiekolwiek odnośniki do innych stron,
g) zawierają jakiekolwiek cudze dane osobowe, w tym nazwiska, e-maile, adresy,
h) zawierają treści chronione prawem autorskim, do których rozpowszechniania komentujący nie jest uprawniony.

3. Komentarze powinny być podpisane chociażby: imieniem lub pseudonimem (nickiem). Nazwisko nie jest konieczne. Podpis powinien odróżniać się od podpisów pozostałych komentujących. Autor bloga zamierza z jednej strony umożliwić anonimowość, a z drugiej strony ułatwić innym komentatorom odnoszenie się do opublikowanych już komentarzy.

4. W przypadku umieszczenia w podpisie danych osobowych np. nazwiska obowiązują niniejsze zasady przetwarzania danych osobowych.

5. Komentujący umieszcza komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Za treść komentarzy autor bloga nie ponosi odpowiedzialności.

6. Autor bloga nie udziela żadnych porad prawnych na pytania zawarte w komentarzach. Porady prawne są udzielane jedynie odpłatne przez Kancelarię po zapoznaniu się z całością stanu faktycznego i zadaniu stosownych pytań. W przypadku chęci skorzystania z odpłatnych usług prawniczych autorem bloga – mecenasem Janem Jańczakiem, proszę o kontakt na adres e-mailowy janczak@adwokatjanczak.pl lub kontakt telefoniczny 608-725-016 .

7. Autor bloga publikuje czasami krótkie odpowiedzi. Powinny być one traktowane jako część dyskusji nad spornym zagadnieniem albo sugestie, których zasadność należy potwierdzić w drodze pomocy prawnej jak w pkt 6.