kancelaria adwokacka Warszawa-Ursynów

Sprawy sądowe i administracyjne

Sprawy przed sądami

Zachęcam do kontaktu z Kancelarią zarówno jeśli chcesz założyć sprawę w sądzie, jak również jeśli zostali Państwo pozwani lub zgłoszeni jako uczestnicy. Pomoc adwokata zapewni Państwu nie tylko profesjonalne prowadzenie takiej sprawy, ale także poczucie spokoju. Udział adwokata już od początku takiej postępowania bardzo często pozwala zaoszczędzić Państwu pieniędzy straconych wskutek potencjalnych błędów przy prowadzeniu spraw, czy też konsekwencji niekorzystnych rozstrzygnięć.

Niestety, polskie przepisy postępowania nie zachęcają sędziów do informowania stron o przebiegu postępowania w przystępny sposób, a w wielu kwestiach wręcz to uniemożliwiają. Jeżeli uczestniczycie Państwo w sprawie sądowej bez adwokata, to dostaniecie Państwo z sądu szereg wielostronicowych pouczeń składających się z suchych przepisów prawnych. Już średnio skomplikowane często kończą się tym, że strona, która ma rację, przegrywa, bo nie potrafi udowodnić swojego stanowiska.

Sprawy przed urzędami

Sprawy administracyjne to relacje obywatela z organami państwa, które nakładają na niego obowiązki i przyznają prawa. Wbrew pozorom dotyczy on każdego w każdym aspekcie życia poczynając od rejestrowania faktu urodzenia w urzędzie stanu cywilnego, wyrobienie rozmaitych uprawnień i pozwoleń, budowy domu, segregacji odpadów, po zgłoszenie zgonu. Jeśli w tych kwestiach pojawi się jakaś wątpliwość, czy potrzeba wsparcia w kontakcie z urzędem, zapraszam do skorzystania z usług Kancelarii.

Prawo administracyjne jeszcze częściej towarzyszy przedsiębiorcom. Częstokroć ich działalność wymaga szeregu pozwoleń, formalności i jest kontrolowana przez urzędy. Zachęcam do kontaktu, zarówno jeśli zamierzają Państwo powierzyć Kancelarii te sprawy kompleksowo, jak również mają Państwo pojedyncze pytania.

Sprawy ochrony środowiska

Ochrona przyrody, zieleni, klimatu i tematy zrównoważonej urbanistyki są mi bliskie w pracy adwokata. Często zajmuje się prawem dotyczącym budownictwa i mieszkalnictwa. Z tym łączy się też ochrona przyrody i środowiska i związane z nimi przepisy prawne.

Kancelaria zajmuje się sprawami dotyczącymi ochrony środowiska. Pomaga mieszkańcom uniknąć zagęszczenia zabudowania, pozostawienia terenów zielonych. Skarży warunki zabudowy i plany zagospodarowania. Skarży decyzje o pozwoleniu na budowę i inne decyzję w procesie inwestycyjnym. Pomaga mieszkańcom spółdzielni mieszkaniowych wpłynąć na proces decyzyjny zarządów spółdzielni.

Kancelaria świadczy usługi także dla deweloperów, w szczególności w sytuacjach, gdy w związku z nietypowymi uregulowaniami prawymi mają oni problemy ze spełnieniem tych warunków w procesie budowlanym.