kancelaria adwokacka Warszawa-Ursynów

Dołączyłem do akcji #RatujBiznes

Opublikowano dnia 03.04.2020, przez Adwokat Jan Jakub Jańczak

tarcza antykryzysowa

To nie jest łatwy czas dla przedsiębiorców. Sam o tym wiem. Zamknięte sądy, odwołane spotkania, trudna sytuacja moich klientów,. To wszystko przekłada się na sytuację prawników, w tym także mojej Kancelarii. Wiem także doskonale, że są branże, w których jest jeszcze gorzej. Są przedsiębiorcy, którzy potrzebują pilnej pomocy. Także pomocy prawnej, by dostosować się do nowej sytuacji, czy przebrnąć przez skomplikowane zasady pomocy w ramach „tarczy antykryzysowej”. Inaczej będzie jeszcze gorzej, upadłości, bezrobocie… Nie potrafię na to patrzeć bezczynnie. Dlatego dołączyłem do akcji #RatujBiznes. To wspaniałe przedsięwzięcie organizowane jest przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Wszystkich moich kolegów prawników, którzy z powodu obecnej sytuacji mają znacznie obniżone obroty i nie potrafią tak po prostu tylko #zostanwdomu (i nic nie robić), gorąco zachęcam do dołączenia się.

Zasady nieodpłatnej pomocy prawnej w ramach akcji #RatujBiznes w mojej Kancelarii

Krótko: Nie jestem w stanie pomóc wszystkim. Jedynie tym, którzy znajdą się w najtrudniejszej sytuacji w związku z epidemią i tylko w ramach dostępnego czasu. Jedynie emailowo, ewentualnie telefonicznie. Wyłącznie w zakresie wyjaśnienia zasad programu Tarcza Antykryzysowa lub podobnych rozwiązań pomocowych. Dalej idąca pomoc jest możliwa tylko na zasadach komercyjnych. Proszę pamiętać, że prawnik też musi zarabiać i płacić rachunki, a także być fair w stosunku do pozostałych klientów, którzy opłacają jego pracę.

Dokładniej: W ramach programu postaram się pomóc w znalezieniu odpowiednich instrumentów pomocy, a także zrobić wszystko, co mojej mocy, by wyjaśnić ewentualne problemy związane przy wypełnianiu wniosków lub odpowiedzieć na związane z nimi pytania. Od razu uprzedzę, że moja Kancelaria nie będzie wyręczać przedsiębiorców w składaniu żadnych wniosków i nie będzie w tym celu przyjmować pełnomocnictw. W uzasadnionych przypadkach, w szczególności w razie wpływu zbyt dużej ilości zgłoszeń, zastrzegam możliwość odmowy udzielenia pomocy prawnej. Zaznaczam również, że każda kancelaria prawna ustala własne warunki nieodpłatnej pomocy prawnej. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców nie narzuca i nie ingeruje w formę i warunki świadczenia pomocy pro publico bono przez kancelarie prawne.

Słowa kluczowe: ,

Dodaj komentarz