Zmiany w prawie mieszkaniowym

Ostatnie lata obfitowały w zmiany w prawie mieszkaniowym. Kancelaria stale dostosowuje swoją ofertę do zmieniającego się prawa oraz zmieniających się potrzeb.

Zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych z 2017 roku wciąż budzą kontrowersje. Kancelaria zajmuje się sporami pomiędzy nowo wyodrębnionymi wspólnotami a spółdzielniami o zwrot środków zgromadzonych na funduszu remontowym. Zajmuje się także roszczeniami byłych członków spółdzielni o zwrot środków na funduszu udziałowym. Od nowelizacji upłynęło prawie 2 lata, a wciąż nie wszystkie kwestie zostały jeszcze ugruntowane. Kancelaria pomaga prawidłowo odczytać sens zmian, udziela spółdzielniom jak również jej członkom porad prawnych i wydaje opinie prawne. Z usług Kancelarii korzystają także mieszkańcy, którzy chcą wyodrębnić się ze spółdzielni jako wspólnota lub nowa spółdzielnia w wyniku podziału.

Rok 2018 również obfitował w zmiany . Kancelaria bardzo często udzielała porad dotyczących wyodrębniania nowych lokali np. na skutek podziału. Zmiany przepisów prawnych znacznie skomplikowały te zagadnienia. Niemniej jednak sytuacja na rynku sprzyja dzieleniu lokali na mniejsze, a proces ten jest wciąż opłacalny.

Na rynku najmu cały czas popularna jest forma najmu okazjonalnego . Jest ona częstym tematem porad prawnych. Forma ta polepsza sytuację prawną wynajmującego i ogranicza ochronę najemcy – bardzo szeroką w przypadku zwykłej formy najmu.

Rok 2019 jest rewolucyjny z powodu przekształcenia użytkowania wieczystego we wlasnosc na gruntach mieszkaniowych. Ustawa ta wywołuje jednak wiele problemów, zwłaszcza w obrocie nieruchomościami. Kancelaria śledzi te problemy i pomaga je rozwiązywać.

Zapraszam do kontaktu z Kancelarią https://adwokatjanczak.pl/kontakt/ w celu uzyskania porady prawnej, innej pomocy prawnej lub rozważenia zawarcia umowy na stałą obsługę prawną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *